„W kierunku Edukacji jutra…”

cze 21, 2023 | Aktualności

Ogólnopolska konferencja podsumowująca projekt SCWEW w Powiecie Wołowskim „W kierunku Edukacji jutra…”

19 czerwca w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbyła się Ogólnopolska Konferencja podsumowująca projekt SCWEW w Powiecie Wołowskim pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka „W kierunku edukacji jutra…”.

Uczestnicy Konferencji mieli okazję wysłuchać interesujących wykładów zaproszonych prelegentów: prof. dr hab. Marka Konopczyńskiego „Nauczyciel czyli kto?”, prof. UAM dr hab. Beaty Jachimczak „Rola SCWEW w budowaniu kultury organizacyjnej szkoły dla każdego”, a także lekarza psychiatry, który prowadził konsultacje w ramach SCWEW Bartosza Włodarczyka „Realia Psychiatrii Dziecięcej w Polsce”.

Miłym i niecodziennym akcentem, który z pewnością zapadnie zaproszonym gościom
w pamięć był występ wokalny Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, pana Romana Kowalczyka, który po krótkiej powitalnej przemowie wykonał aż trzy utwory, porywając do wspólnego śpiewu publiczność. Zespół SCWEW, pod przewodnictwem solistki Martyny Nejman zaprezentował z kolei piosenkę pt.: „W kierunku jutra”, napisaną specjalnie na to wydarzenie przez pana Grzegorza Kucharczyka i panią Małgorzatę Szumniak. Tekst utworu idealnie wpisywał się w tematykę Konferencji i był kwintesencją 20 – miesięcznej pracy Zespołu.

Ważną częścią Konferencji była również prezentacja wygłoszona przez członków Zespołu SCWEW, która zawierała opis wyników i efektów działań, prowadzonych przez 7 etapów działalności Centrum. Przedstawiono wnioski z realizacji pilotażu, jak również rekomendacje do dalszej pracy.

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała w czasie wydarzenia również laureatka konkursu „Piosenka zmieniająca życie” Nikola Słonecka. Konferencja upłynęła zatem w przyjemnej, „miłej dla ucha i ducha” atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu Konferencji i dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w jej organizacji.

 

Martyna Józefowicz – Stodulska

Skip to content