Szkolenie HEG Biofeedback

lip 10, 2022 | Aktualności

Rozpoczynamy IV etap – szkolenie ze sprzętu specjalistycznego

IV etap działalności SCWEW rozpoczęliśmy zorganizowaniem kolejnego szkolenia z obsługi sprzętu specjalistycznego. Tym razem na początku lipca, pomimo okresu wakacyjnego grupa chętnych nauczycieli z placówek objętych wsparciem SCWEW uczestniczyła w szkoleniu z metody HEG Biofeedback.

Metoda ta wprowadza nową jakość do treningów Biofeedback. Nie dokonuje się w niej bowiem pomiarów fal mózgowych, ale przepływu krwi w pewnych obszarach mózgu (technologia tzw. bliskiej podczerwieni nIR), zwłaszcza płatach czołowych. Dzięki specjalnej, łatwej do założenia opasce, trening jest prostszy do przeprowadzenia dla trenera, łatwiejszy do zrozumienia przez pacjenta, a jego efekty są szybko zauważalne i wymierne.

HEG-Biofeedback przeznaczony jest m.in. do terapii osób z ADHD i autyzmem oraz świetnie sprawdza się w terapii najmłodszych, u których montaż elektrod zwykłej metody Biofeedback jest często utrudniony. Osoby uczestniczące w szkoleniu, nabywając konkretne uprawnienia mogą przeprowadzać terapie w swoich placówkach, korzystając ze sprzętu HEG Biofeedback dostępnego w Wypożyczalni SCWEW. Do dyspozycji nauczycieli są 3 takie zestawy.

Skip to content