Mamy zaszczyt przedstawić nowych członków Naszego Zespołu.
Reagując na potrzeby rodziców i uczniów oraz nauczycieli dotyczące wsparcia i pomocy przy występujących trudnościach w różnorodnych obszarach pracy z dzieckiem ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, zaprosiliśmy do Naszego Zespołu wysokiej klasy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w pracy w szkolnictwie specjalnym/pracy z dzieckiem. Nasz Zespół wzbogacił się i dzięki temu możemy działać na większą skalę. W dniu 10.01.2022r. odbyło się pierwsze wspólne spotkanie, podczas którego wspólnie zaplanowaliśmy Nasze kolejne działania.
Przedstawiamy Państwu:
mgr Henryka Rewak
Wykształcenie: pedagog specjalny, resocjalizacja i poradnictwo rodzinne, pedagogika lecznicza, oligofrenopedagogika, zarządzanie oświatą
Pani Henryka na co dzień zajmuje się pracą z dzieckiem/uczniem z zaburzeniami psychicznymi, uzależnianiami oraz trudnościami w zachowaniu jako Dyrektor w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu. W ramach stacjonarnych konsultacji z rodzicami i uczniami podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą oraz udzieli fachowej pomocy. Dodatkowym atutem są jej kompetencje w poradnictwie rodzinnym. Współpracować ona będzie również z kadrą pedagogiczną i zarządzającą placówek objętych wsparciem, dzieląc się wskazówkami z zakresu pracy z dzieckiem/uczniem o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych. W trakcie spotkań konsultacyjnych udzieli informacji dotyczących rozwiązań organizacyjnych oraz dotyczących dobrych praktyk.
mgr Ewa Budzińska
Wykształcenie: socjologia w zakresie komunikacji społecznej i badania rynku, Kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli, rewalidacja z uprawnieniami pedagoga specjalnego do nauczania i terapii dzieci z upośledzeniem umysłowym oraz innymi utrudnieniami w rozwoju, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza, organizacja i zarządzania oświatą, terapia pedagogiczna z elementami arteterapii
Pani Ewa posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w szkolnictwie specjalnym. Pomogła wielu swoim uczniom wspierając ich nie tylko w rozwoju, ale również funkcjonowaniu społecznym. Jest w pełnej gotowości do spotkań konsultacyjnych z rodzicami i uczniami.
Wesprze ona kadrę pedagogiczną poprzez prowadzenie konsultacji indywidualnych i grupowych oraz doradczych w zakresie prowadzenia pomocy psychologiczno – pedagogicznej i doboru sprzętu specjalistycznego. Od wielu lat pełni funkcję Dyrektora w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie, co umożliwia doradzanie kadrze zarządzającej w obszarze rozwiązań organizacyjnych.
mgr Dagmara Głuszczyńska
Wykształcenie: edukacja wczesnoszkolna, wychowanie przedszkolne
Pani Dagmara jest nauczycielem z wieloletnią praktyką w pracy z dzieckiem. Podzieli się z rodzicami radami dotyczącymi właściwych oddziaływań wychowawczych oraz możliwych dróg szybkiego reagowania przy występujących trudnościach i możliwościach skorzystania z pomocy właściwych specjalistów.
Pracuje ona również na stanowisku metodyka, w związku z tym będzie miała możliwość podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z kadrą pedagogiczną szkół/placówek objętych wsparciem podczas zajęć modelowych, konsultacji grupowych i indywidualnych dla nauczycieli oraz prowadzenia zajęć doradczo – szkoleniowych. Przekaże wypracowane przez lata rozwiązania dydaktyczne.
mgr Patrycja Dylewicz-Juścińska
Wykształcenie: oligofrenopedagogika; surdopedagog, terapeuta zajęciowy, pedagog specjalny w zakresie pracy z uczniem z autyzmem i Zespołem Aspergera, specjalista Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka
Pani Patrycja wesprze Zespół SCWEW głównie podczas konsultacji dla rodziców oraz dzieci/uczniów. Będzie pełniła dyżury stacjonarne oraz telefoniczne. Istnieje również możliwość odwiedzenia jej w miejscu pracy – Zespół Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych w Wołowie, gdzie będzie mogła zademonstrować specjalistyczny sprzęt oraz metody i formy pracy, które wykorzystuje w pracy z uczniem/dzieckiem.
Ponadto chętnie będzie udzielała porad dla kadry pedagogicznej w zakresie pracy z uczniem z autyzmem i Aspergerem oraz pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym.
mgr Weronika Żuławińska
Wykształcenie: pedagogika, oligofrenopedagogika, terapia pedagogiczna, Organizacja i Zarządzanie Placówką Oświatową, nadzór pedagogiczny
Pani Weronika to specjalista, który w głównej mierze wesprze kadrę zarządzającą przedszkoli/szkół objętych wsparciem SCWEW. Wykorzysta swoją bogatą wiedzę i doświadczenie zdobyte przez lata pracy na stanowisku dyrektora szkoły specjalnej, a następnie wizytatora nadzorującego i wspierającego przy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Jej potencjał zostanie wykorzystany przy konsultacjach eksperckich dla Dyrektorów i koordynatorów ds. edukacji włączającej w obszarze rozwiązań merytorycznych i organizacyjnych placówki. Ponadto będzie udzielać porad nauczycielom poprzez spotkania indywidualne lub grupowe i prowadzić działania doradczo – szkoleniowe.
Najnowsze komentarze