Kolejne szkolenie za nami!

kwi 14, 2022 | Aktualności

W dniu 13.04.2022 w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym odbył się instruktaż użytkowania Interaktywnej Podłogi, która jest na wyposażeniu Wypożyczalni SCWEW. Szkolenie adresowane było do koordynatorów ds. edukacji włączającej z placówek objętych wsparciem oraz eksperta ds. technologii wspomagających SCWEW.

Podczas bardzo szczegółowego instruktażu zapoznano uczestników ze sposobem montażu sprzętu na mobilny statyw, sposobem uruchamiania i wyłączania urządzenia, a następnie ukazano możliwości jego zastosowania. Każdy mógł na własnej skórze wypróbować możliwości Interaktywnej podłogi, których sama w sobie ma naprawdę wiele. Praca z nią umożliwia bowiem realizację celów dydaktycznych poprzez gry i aktywności psychoruchowe w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Umożliwia ona łączenie zabawy i nauki, przez co jest doskonałym narzędziem do całościowego rozwoju dziecka, które dodatkowo rozwija dużą motorykę, koordynację wzrokowo- ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Po instruktażu podłoga od razu wypożyczona została objętej wsparciem SCWEW Szkole Podstawowej nr 1 w Brzegu Dolnym, której uczniowie jako pierwsi będą korzystali z jej niezliczonych możliwości.

Skip to content