Dzień bezpiecznego internetu

lut 8, 2022 | Dla rodziców

Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzimy 8 lutego pod hasłem:

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie Państwa z problematyką bezpieczeństwa on-line oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Złośliwe oprogramowania i wirusy, przemoc i pornografia, molestowanie seksualne
i kontakt z pedofilami, internetowe oszustwa i wyłudzanie informacji to tylko kilka zagrożeń czyhających na nas w sieci. Dlatego na każdym kroku powinniśmy pamiętać, że pojęcie takie jak szacunek powinno być obecne również w sieci.

Zapraszamy Państwa do udziału w akcji i zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronach internetowych, gdzie można znaleźć kursy e-learningowe, porady, quizy oraz artykuły o bezpiecznym surfowaniu w sieci.

Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu jest konferencja z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 8 lutego od godziny 17:00
w formule online. Transmisja Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się na profilach Polskiego Centrum Programu Safer Internet w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) oraz na stronie projektu.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej:

Skip to content